Parafia Św. Elżbiety Węgierskiej w Trybszu
Strona Główna ˇ Nasza Patronka - św. Elżbieta Węgierska ˇ Nasz Patron - św. Antoni z Padwy ˇ Galeria ˇ Kolo nr 1 Trybsz w ChicagoWtorek, Kwiecień 25, 2017
Nasza Patronka - św. Elżbieta Węgierska
Nasz Patron - św. Antoni z Padwy
Historia i tradycje w Trybszu
Drewniany kościół z XVI w.
Porządek nabożeństw
Ofiary
Kolo nr 1 Trybsz w Chicago
RADA PARAFIALNA
O ŚLUBIE

Najnowszy Użytkownik: Paulina
Ostatnio online
Proboszcz13:09:19
Rozalka 5 weeks
Paulina23 weeks
Sylwester51 weeks
klojek62 weeks
przemyslaw103 weeks
Grzegorz106 weeks
JSKiernoziak117 weeks
hanka125 weeks
Celina146 weeks
Analiza oglądalności witryny
Witamy serdecznie na stronie Parafii Św. Elżbiety Węgierskiej w Trybszu.

23 Kwietnia 2017
II Niedziela Wielkanocna
Święto Bożego Miłosierdzia

1. Dziś przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłosierną miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Ojciec Święty Franciszek mówi wprost, że imieniem Boga jest miłosierdzie.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 73 tydzień miłosierdzia. W odpowiedzi na wezwanie Ojca Świętego Franciszka, decyzją Konferencji Episkopatu Polski w dzisiejszą niedzielę jest prowadzona zbiórka do skarbonek jako wyraz solidarności z narodem syryjskim, przede wszystkim z mieszkańcami zrujnowanego Aleppo. Pomoc zostanie przekazane przez Caritas Polska, która od lat niesie pomoc ofiarom syryjskiej wojny. Działania Caritas Polska można wesprzeć wysyłając charytatywny SMS o treści: Syria na numer 72052.
W naszej parafii ofiary na pomoc dla Syrii będzie można składać do skarbonki przez cały najbliższy tydzień.

3. Jutro, w poniedziałek, 24 kwietnia, będziemy obchodzili – przeniesioną z dzisiejszego dnia – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

4. We wtorek, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto św. Marka Ewangelisty. Jest to dzień modlitw o urodzaje, o błogosławieństwo dla pracujących na roli i o pomyślne zbiory.

5. Modlitwa różańcowa: Róża Niepokalanego Poczęcia NMP.

6. Sprzątanie kościoła Państwo: Łojek, Pawlica, Rabiańscy i Matoniak.

7. Intencje mszy św.

8. Dzisiaj o g. 17:00 odbędzie się zebranie dla rodziców uczniów klasy III szkoły podstawowej.

9. Zapowiedź przedślubna (1): Magdalena Maria Rabiańska zam. Trybsz, par. św. Elżbiety W. – Kamil Strączek zam. Łapsze Niżne, par. św. Kwiryna w Łapszach Niżnych.

10. Wraz z Radą Parafialną poszukujemy osoby, która zgodziłaby się na koszenie cmentarza. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z Panem Sołtysem lub Bogumiłem Łojkiem.

11. Informacja od lekarza weterynarii: 24 i 25 kwietnia będzie przeprowadzone badanie bydła. Szczegóły na ogłoszeniach.

12. W czwartek 27.04. na terenie miejscowości będą prowadzone ćwiczenia wojskowe. Pojawią się helikoptery, inny sprzęt wojskowy, będzie słychać wybuchy i strzały. W związku z tym mieszkańców wioski – organizatorzy proszą o zachowanie spokoju.

13. Ze względu na pogodę sadzenie lasu zostało przeniesione na sobotę 29.04. a jeżeli byłoby to niemożliwe ze względu na pogodę to na poniedziałek 1.05. Zbiórka u prezesa, skarbnika i gajowego. Wydawanie losów odbędzie się dzisiaj od g. 13:00 do 14:00 u prezesa Henryka Waksmundzkiego. Wydawane będą drzewa wywałowe i posusz.

14. W najbliższy piątek 28.04. po mszy św. wieczornej odbędzie się zebranie dla wszystkich osób tworzących komitet organizacyjny obchodów 500-lecia powstania wioski i 450-lecia kościoła, i dla wszystkich, którzy w czasie jubileuszu będą czynnie zaangażowani w jego obchody.

Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zegar i Kalendarz
Dzień