Ogłoszenia
Dodane przez Proboszcz dnia
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Rozszerzona zawartość newsa

XIV Niedziela zwykła
9 lipca 2017

1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela lipca. Osoby, które planują różne wyjazdy proszę o to by zwróciły uwagę, czy w miejscach, do których się wybierają będą miały możliwość uczestnictwa we mszy św. niedzielnej. Pamiętajmy, też, że nasz szacunek wobec Pana Boga i tego co przypomina o jego obecności – czyli świątynie wyrażamy przez godny strój, ciszę i modlitwę.
2. We wtorek, 11 lipca, przypada święto św. Benedykta, opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury.
3. Modlitwa różańcowa: Róża Niepokalanego Poczęcia NMP.
4. Sprzątanie kościoła Państwo: Pawlica, łojek i Pawlica.
5. Intencje mszalne.
6. Zapowiedź przedślubna (1): Piotr Janusz Pawlica, zam. Trybsz, par. św. Elżbiety Węgierskiej – Wioletta Gabriela Hajnos, zam. Pieniążkowice, par. Matki Bożej Bolesnej w Pieniążkowicach.
7. Wójt Gminy Łapsze Niżne zaprasza wszystkich mieszkańców na pokaz produkcji agropelletu z lokalnych surowców. Pokaz odbędzie się w niedzielę 16 lipca o g. 15:00 przy Domu Ludowym w Łapszach Niżnych przy ul. Jana Pawła II 57. Na pokazie zostanie zaprezentowana maszyna do produkcji agropelletu, proces uwęglania, odbędzie się też prezentacja kotła wielopaliwowego, powietrznej pompy ciepła a także zostanie przedstawiona oferta Polskiej Grupy Górniczej.